"Musicie wymagać od siebie choćby inni od Was nie wymagali" - Jan Paweł II

Dnia 29 kwietnia odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i Obrony Cywilnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego.

Nasza szkoła reprezentowana była przez dwa zespoły - młodszy złożony z uczniów klas pierwszych oraz starszy z klas drugich. Przygotowania zaczęliśmy już dwa tygodnie wcześniej, jak zwykle pod okiem Pani Katarzyny Niedzieli. Tegoroczne mistrzostwa rozegrały się w budynku Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu. Na miejscu czekało nas sześć stacji symulacyjnych praktycznych oraz test wiedzy teoretycznej. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów rozpoczęliśmy nasze zmagania z nowymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacyjnej i właśnie to -jak się później okazało - było najtrudniejszą częścią mistrzostw. Przez stacje przechodziliśmy bardzo pewni siebie i tak też wyglądało nasze ratowanie - spokojnie, opanowanie i wspólnie !

Po ostatniej symulacji wróciliśmy wymienić się wrażeniami z drugim zespołem oraz Panią Niedzielą, zjedliśmy i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. A więc udało się ! Obroniliśmy swoje zeszłoroczne pierwsze miejsce, wygraliśmy fantoma i kieszonkowe apteczki, nasza reprezentacja zajęła zarówno pierwsze, jak i trzecie miejsce. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za wyrozumiałość, gdy nie raz nie było nas na lekcji z powodu ćwiczeń, a Pani Kasi za serce, czas i nerwy, które włożyła w przygotowanie aż trzech zespołów ! Do zobaczenia na wojewódzkich !