"Musicie wymagać od siebie choćby inni od Was nie wymagali" - Jan Paweł II

Pod Obeliskiem Niepodległości w Lęborku odbyły się tradycyjne uroczystości z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy pięknej pogodzie kilkuset mieszkańców uczciło chwalebne wydarzenie z polskiej historii.

Wcześniej mieszkańcy, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji i szkół, wzięli udział w mszy świętej w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku z udziałem księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Pochód z Orkiestrą Dętą „Ziemia Lęborska” na czele przeszedł z kościoła pod obelisk.

Mieszkańcy obejrzeli występ okolicznościowy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku, odczytany został także apel pamięci i oddano salwę honorową.

Wiązanki kwiatów pod Obeliskiem złożyli: senator Kazimierz Kleina, władze samorządowe miasta na czele z Burmistrzem Witoldem Namyślaniem oraz powiatu na czele ze Starostą Wiktorem Tyburskim, władze Gminy Nowa Wieś Lęborska na czele z wójtem Ryszardem Wittke, delegacje kombatantów, organizacji pozarządowych, partii politycznych, lęborskich instytucji, szkół i przedszkoli, służb mundurowych i ratowniczych, rzemieślnicy, harcerze oraz mieszkańcy.

 

 

3 maja z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą mszą św. odpustową w kościele pw. NMP Królowej Polski. Po mszy nastąpi przemarsz ulicami miasta pod Obelisk Niepodległości, gdzie o godz. 13.20 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów SP nr 3.