"Musicie wymagać od siebie choćby inni od Was nie wymagali" - Jan Paweł II

3 czerwca 2017 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbył się środowiskowy konkurs krasomówczy dla aplikantów adwokackich organizowany przez Pomorską Izbę Adwokacką. Dzięki uprzejmości członków komitetu organizacyjnego, na salę sądową w charakterze publiczności została zaproszona młodzież z naszej szkoły.

Była to znakomita okazja do tego, aby zobaczyć najbardziej reprezentacyjną sale sądową, która ma także bogatą historię. Młodzi adwokaci prezentowali swoje umiejętności krasomówcze w miejscu, w którym kilkadziesiąt lat wcześniej toczyły się sprawy zbrodniarzy aparatu nazistowskiego, polityczne procesy w okresie PRL-u, a także procesy działaczy Solidarności w latach 80-tych. Dla naszych uczniów była to nie tylko możliwość ujrzenia prawników w akcji na sali sądowej, ale również niesamowita lekcja sztuki oratorskiej, która na pewno przyda się w przyszłości.