"Musicie wymagać od siebie choćby inni od Was nie wymagali" - Jan Paweł II

olimpiada niemiecki

Wyniki I etapu Olimpiady

Z radością informuję, że uczennice naszej szkoły: Lisa Szulerecka z kl. 2B oraz Marta Grela z kl. 2C pomyślnie przeszły szkolny etap OOJN i decyzją Komitetu Okręgowego w Gdańsku zakwalifikowały się do kolejnego – okręgowego etapu OOJN.

Gratuluję!

Życzę dalszych sukcesów!

Eliminacje okręgowe

(UWAGA: zmiana regulaminu, ze względu na

ruchome terminy ferii zimowych w województwach!):

a) eliminacje pisemne 2. etapu odbędą się w szkołach dniu 15. stycznia 2016 r.

Początek eliminacji pisemnych ustala się na godz. 10.00. Czas trwania – dwie godziny lekcyjne. Bezpośrednio po zakończeniu eliminacji ostemplowane testy zostaną przesłane przez Dyrekcje szkół listami poleconymi do właściwego okręgu . Nadesłane testy zostaną poprawione i zweryfikowane przez  członków Komitetów Okręgowych, następnie Sekretarze Okręgowi powiadomią szkoły o tym, którzy uczniowie zostali zakwalifikowani do eliminacji ustnych ( zdobyli co najmniej 85% punktów w teście ) oraz o terminie i miejscu eliminacji ustnych.

b) egzamin ustny dla zakwalifikowanych uczestników, odbędzie się w 12 okręgach w terminach wyznaczonych przez Komitety Okręgowe, jednak nie później, niż 15 lutego.

4. Finał 39. OJN - eliminacje centralne odbędą się w dniach 1.- 3. kwietnia 2016 r. w Poznaniu, w Wyższej Szkole Języków Obcych i Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu

im. Adama Mickiewicza, al. Niepodległości 4.

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady znajdują się na stronie: www.ojn.wsjo.pl

Szkolny Koordynator OJN

Ewa Strupińska

Szkolny Konkurs Recytacji Twórczości Karola Wojtyły

 

Dnia 12.10.2015 r. jak co roku, odbył się Szkolny Konkurs Recytacji Karola Wojtyły. Wzięło w nim udział 17 uczniów. 

Jury w składzie: Katarzyna Grzona, Maria Majko, Joanna Skucha-Steciuk, Katarzyna Zając – miały trudne zadanie wyłonienia laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Twórczości Karola Wojtyły, który odbędzie  się 19.10. (w poniedziałek) w naszej szkole. Zadanie było w tym roku o tyle niełatwe, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, ich artykulacja i melodyka głosu wzbudziła wyrazy uznania wśród członków jury.

Jury ogłosiło następujące wyniki konkursu:

 

I miejsce – Patrycja Tochman klasa II C

II miejsce – Paulina Szymikowska klasa I D

III miejsce – Marta Stukan klasa I A

 

Wyróżnienia otrzymały:

Paulina Sarnowska z klasy II B i Natalia Tomkowicz z klasy I A.

 

Gratulujemy!

 

Zobacz relacje...