"Musicie wymagać od siebie choćby inni od Was nie wymagali" - Jan Paweł II

W dniu 25 maja 2015 r. wicestarosta lęborski  p. Maciej Barański oraz czterech dyrektorów lęborskich szkół ponadgimnazjalnych (ZSM-I, ZSO nr 2, PCE, ZSGŻiA) spotkali się z władzami Akademii Morskiej w Gdyni. Spotkanie miało na celu wstępne omówienie współpracy w/w szkół z gdyńską uczelnią.

 

W rozmowach uczestniczył prorektor ds. kształcenia dr hab. inż Mirosław Czechowski, dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Adam Charchalis oraz prodziekan ds. dydaktycznych dr inż. Rafał Pawletko.

 

Otrzymaliśmy zapewnienie, że władze uczelni są zainteresowane współpracą, a dyrektorzy mogą podpisać porozumienia z wybranymi, stosownymi do specyfiki kształcenia w poszczególnych szkołach, wydziałami uczelni. Akademia Morska w Gdyni kształci przyszłych oficerów na 4. wydziałach. Są to: Wydział Mechaniczny, Wydział Nawigacyjny, Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa oraz Wydział Elektryczny.

 

Kolejnym punktem wizyty było obejrzenie pracowni laboratoryjnych Wydziału Mechanicznego, po których oprowadził nas prorektor Mirosław Czechowski.

 

Jesteśmy przekonani, że współpraca, którą nawiążemy przyniesie korzyści i urozmaici ofertę lęborskich szkół ponadgimnazjalnych.

Porozumienie o współpracy II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku

z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu

 

im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

 

 

4 listopada 2014 r. II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zawarły porozumienie o współpracy dydaktycznej obejmujące m.in. organizację wykładów dla klas o profilu służb mundurowych. Będą one prowadzone przez specjalistów, którzy poza szeroką wiedzą posiadają doświadczenie wynikające z długoletniej praktyki zawodowej.

 

Porozumienie podpisali Dyrektor ZSO nr 2, mgr Joanna Sawińska-Majer oraz Dziekan Wydziału Zarządzania WSAiB, dr Cezary Tatarczuk.

 

http://www.wsaib.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=138&Itemid=819&lang=pl

Porozumienie o współpracy naukowo- dydaktycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku z Politechniką Gdańską

 

29 października 2014 r. II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku oraz Politechnika Gdańska zawarły porozumienie o współpracy naukowo dydaktycznej. Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej objął patronatem klasę politechniczną, a Wydział Chemiczny klasę przyrodniczą.  Dzięki temu uczniowie tych klas będą mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez kadrę Politechniki Gdańskiej oraz uczestniczyć w imprezach edukacyjnych i kołach naukowych.

Porozumienie podpisali Dyrektor ZSO nr 2 mgr Joanna Sawińska-Majer oraz Prorektor ds. kształcenia Politechniki Gdańskiej dr hab. inż. Marek Dzida.

W piątek w Gdańsku odbyły się pierwsze Zawody Klas Mundurowych woj. pomorskiego. Policjanci z Lęborka z czterema uczniami II LO – klasy mundurowej, tj. Patrykiem Grzebielą, Wiktorią Mallek, Filipem Mielewczykiem i Dawidem Stasiakiem-  wzięli udział w zawodach i zajęli II miejsce. Sukces lęborskiej klasy to po części zasługa m.in. prowadzących zajęcia teoretyczne policjantów i wykładowców WSAiB z Gdyni.

 


W piątek na terenie Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyły się pierwsze Zawody Klas Mundurowych województwa pomorskiego. Do zawodów stanęli uczniowie z 10 powiatów. Lębork reprezentowało czworo uczniów klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły, z którymi na co dzień policjanci i wykładowcy Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni oddział Lębork prowadzą zajęcia poświęcone Policji. Uczniowie z Lęborka pod okiem opiekuna klasy oraz policjantów przystąpili na początku do testu wiedzy, a następnie dzieląc się na dwie grupy wzięli udział z teście wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Druga grupa w tym czasie zdawała wyczerpujący test sprawności fizycznej na torze przeszkód, taki sam jaki zdają kandydaci na policjantów.

 

Uczniowie lęborskiej klasy mundurowej zajęli II miejsce w pierwszych Zawodach Klas Mundurowych, nad którymi patronat objął Wojewoda Pomorski. Zdobyte miejsce na podium bardzo cieszy uczniów jak również dyrekcję szkoły i jest to wielki sukces dla Lęborka, tym bardziej, że klasa mundurowa działa dopiero od dwóch lat. Policjanci wierzą, że do sukcesu lęborskiej klasy przyczyniły się w dużym stopniu m.in. zajęcia prowadzone przez policjantów i wykładowców WSAiB z Gdyni oddział Lębork.

Relacje na:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0BwAn6RgF1KZnfnVDenN5eUVYNS1zSXJNQ0t jS3J4S1hhRVhQODEzVGxkZ1NpakVyaVZ0Q1U&usp=sharing

 

https://youtu.be/3-29548BJZA

 

Facebook Lęborska Policja -
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.836406186452927.1073742055.111595658933987&type=1

 

strona KPP Lębork -
http://www.lebork.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=683

View the embedded image gallery online at:
http://zso2.com/wspolpraca-pg-i-wsaib#sigFreeId628870f306

Pierwsze strzelanie klasy I A pod wodzą profesjonalnych instruktorów z 1 Batalionu Zmechanizowanego zostało zaliczone.

 

Nasi uczniowie na punktach nauczania odbyli szkolenie z następujących elementów:

 

  • Warunki bezpieczeństwa na strzelnicy podczas prowadzenia zajęć strzeleckich,
  • Podejście na stanowisko ogniowe i przyjmowanie pozycji strzeleckiej leżąc,
  • Budowa, przeznaczenie, rozkładanie i składanie oraz konserwacja karabinu szturmowego „BERYL”,
  • Nauka celowania na urządzeniu treningowym „CYKLOP”
  • Strzelanie do celu na urządzeniu treningowym „CZANTORIA”
  • Zakładanie odzieży ochronnej przed bronią masowego rażenia.

 

Roman Zielkowski

View the embedded image gallery online at:
http://zso2.com/wspolpraca-pg-i-wsaib#sigFreeId45025916d8