ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
IM. KAROLA WOJTYŁY W LĘBORKU

„Chcę być kimś”

„Chcę być kimś”

CZYTAM – POLECAM

Jakiś czas temu miałem okazję przeczytać książkę „Chcę być kimś” napisaną przez Michała Zawadkę. Ma ona charakter edukacyjny i jest dedykowana młodzieży. Ja jednak uważam, że jest ona wartościowa zarówno dla osób w młodym wieku, jak i tych starszych.

Książka została podzielona na cztery rozdziały, w których autor skupia się na pewnych dziedzinach życia, takich jak np. wiara w siebie czy też samodyscyplina. Wskazuje on drogę do celu, ale nie ukrywa, że to droga pełna wyrzeczeń. Książka napisana jest zwięźle, prostym językiem, opatrzona wieloma grafikami, krok po kroku przekazuje nam wartościowe treści. Silnie wzmacnia wiarę w siebie i umacnia charakter czytelnika. Udowadnia nasze możliwości i umiejętność pokonywania kompleksów przy podnoszeniu własnej samooceny. Jedną z jej silnych stron są przykłady z życia, które wskazują, że mimo tego, że przypadki chodzą po ludziach, to zawsze można z nich wyjść obronną ręką. „Chcę być kimś” jest jak drogowskaz wskazujący drogę we mgle zagubionemu podróżnikowi, który prowadzi nas w odpowiednią stronę.

Jesteś wyjątkowa! Jesteś wyjątkowy! Jeśli nie wiesz o tym, to po prostu sięgnij po tę książkę! Reasumując, jest to optymistyczny poradnik, wart przeczytania. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie w niej coś dla siebie, co może zainstalować w sobie jako aplikację do rozwoju własnego ja. Moim zdaniem była ona zachwycająca pod właściwie każdym względem i dlatego gorąco polecam przeczytanie tej pozycji.

Hubert Barna