ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
IM. KAROLA WOJTYŁY W LĘBORKU

Krwinka

Zostań przyjacielem na całe życie-
oddaj krew

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów oraz nauczycieli do udziału w akcji

W dniu 27 września 2023r. (środa) zapraszamy do oddania w Terenowym Oddziale w Lęborku krwi – bezcennego leku, który tylko człowiek może podarować drugiemu człowiekowi.

Dlaczego warto zostać krwiodawcą?


Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze wiadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Ci najbliższych.

Już po pierwszej donacji poznasz grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do legitymacji hdk – może przydać Ci się to w przyszłości – nawet wielokrotnie.

Po drugiej donacji krwi otrzymasz bezpłatnie Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi.

Jako krwiodawca masz zapewnioną bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia – ogólne badanie lekarskie i systematycznie aktualizowane wyniki badań laboratoryjnych.

Komu pomagasz? Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie. Kiedyś też możesz jej potrzebować.

Jeśli jesteś już pełnoletni, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, ważysz 50 kg lub więcej, Twoje samopoczucie nie budzi niepokoju, masz dobrą wolę pomagać innym ludziom, to zgłoś swoją chęć do udziału w akcji  u p.Podolak w s.21 lub na stoisku w holu szkoły w poniedziałek i wtorek.

W dniu 27 września (środa) wybierz się do szkoły najlepiej po lekkim, beztłuszczowym posiłku. Koniecznie weź ze sobą dokument tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport).