ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
IM. KAROLA WOJTYŁY W LĘBORKU

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Rada Medyczna wydała rekomendacje dotyczące możliwości podania dawki przypominającej także osobom powyżej 18 r. ż., które zostały w pełni zaszczepione co najmniej 6 miesięcy temu.

Nauczyciele i inni pracownicy systemu oświaty, którzy spełniają powyższy warunek, mają prawo skorzystać ze szczepienia trzecią dawką preparatu[1]. Przygotowano także rozwiązania dla osób, które z indywidualnych przyczyn medycznych nie przyjęły jeszcze drugiej dawki szczepionki[2]. Dzięki szczepieniom możliwe będzie utrzymanie stacjonarnej pracy szkół bez potrzeby wprowadzania ograniczeń, które mają wpływ na zdrowie psychiczne dzieci i  młodzieży.

Warto także nadal wspierać inicjatywy edukacyjne dotyczące szczepień uczniów powyżej 12 r.ż. m.in. prowadzone z wykorzystaniem materiałów[3] przygotowanych przez MEiN, adresowanych do nauczycieli, rodziców i uczniów.


[1] Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/przypominajaca-trzecia-dawka-szczepionki

[2] https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacja-dla-nauczycieli-ktorzy-nie-przyjeli-drugiej-dawki-szczepionki-ze-wzgledu-na-wystapienie-niepozadanego-odczynu-poszczepiennego.

[3] Materiały znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia–materialy-informacyjne.