"Musicie wymagać od siebie choćby inni od Was nie wymagali" - Jan Paweł II

Weronika Hallman1

Doskonały występ odnotowała Weronika Hallmann w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów przeprowadzonych w dniach od 18 do 21 maja w Lublinie. W zawodach wystartowało 697 zawodników z 139 klubów.

W mistrzowskich zmaganiach pływaczka UKS 1 MEYN SOLEX LĘBORK zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal w kategorii seniorek.

W piątkowych eliminacjach, dystans 50 metrów stylem klasycznym, przepłynęła w czasie 0:31,71s wypełniając minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Pływackiego na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu i Mistrzostwa Świata Juniorów w USA. W popołudniowym finale zajęła drugie miejsce, ponownie przepływając dystans poniżej wymaganego minimum.

W sobotę zdobyła brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem klasycznym z wynikiem 2:31,41s wypełniając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Natanji.

W niedzielnym finale wywalczyła trzeci medal – srebrny, zajmując drugie miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Osiągnęła wynik 1:09,89s ponownie wypełniając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu.

Po mistrzostwach szkoleniowiec zawodniczki Dariusz Gromulski powiedział: „Szlifowanie diamentu lęborskiego pływania trwało 8 lat, było długie, ale sprawiło mi wiele satysfakcji. Weronika wspięła się na szczyt swoich aktualnych możliwości i cieszę się, że w nagrodę za wykonaną ciężką pracę pojedzie do Natanji i Indianapolis. Odniesiony sukces zawodniczki jest także zasługą dyrekcji i grona pedagogicznego II LO w Lęborku, którym serdecznie dziękuję za życzliwość i pomoc w rozwoju intelektualnym Weroniki”.
(żródło: http://uks1solex.republika.pl/)

Weronika HallmanWeronika Hallman1