ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
IM. KAROLA WOJTYŁY W LĘBORKU

Święto patrona naszej szkoły

Święto patrona naszej szkoły

16 lat temu naszej szkole – II LO- zostało nadane imię  wielkiego człowieka, Polaka, Papieża – Karola Wojtyły. Wciąż staramy się być wiernymi wartościom i zasadom wyznawanym przez Papieża. Od samego początku za najważniejsze uznaliśmy godność, wolność, miłość.  Oto kilka wspomnień z uroczystości sprzed 16 lat.

Koniec kwietnia i początek maja to okres wytężonej pracy, szczególnie uczniów klas 3. Koniec roku, matura, trudne wybory….
Trzeba jednak w napiętym grafiku znaleźć czas na odpoczynek.
Życie Karola Wojtyły, pasjonata sportu, sztuki, przyrody inspiruje nas do poszukiwań własnych form odpoczynku. Nasi maturzyści podążają za słowami patrona naszej szkoły:
„Chodzi o to, by odpoczynek nie był odejściem w próżnię. Aby nie był tylko pustką – bo wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, żeby był wypełniony spotkaniem: z przyrodą, górami, morzem i lasem. Człowiek w umiejętnym obcowaniu z przyrodą odzyskuje spokój, ucisza się wewnętrznie.”

Święto Patrona naszej szkoły zbiegło się z pożegnaniem maturzystów.
W życiu i działalności Karola Wojtyły można znaleźć wiele wskazówek, materiałów do przemyśleń.
Papież często zwracał się do młodzieży, dzielił przemyśleniami i doświadczeniem.
Wynotowaliśmy kilka z setek, jeśli nie tysięcy myśli Karola Wojtyły, które mogą być drogowskazem dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy kończą pewien etap życia, kończą szkołę – dla maturzystów.